Menu


Yanık Ülke Bağları'nın da içerisinde yer aldığı iç Ege Bağ Rotası sizleri, Türkiye'de şarap üretiminin önemli bir bölümünün gerçekleştirildiği şarap rotasına götürecektir.

Bu bölge ayrıca binlerce yıllık tarihi ve coğrafyasıyla, Türkiye'nin keşfedilmesi gereken güzellikleri arasında yer almaktadır.   

Yanık Ülke'ye geldiğinizde gezip görebileceğiniz yerleri sizin için derledik. 

Bintepeler:  Villa Estet Bağ Otel'e 60 km uzaklıkta olan Bintepeler veya Bintepe Tümülüs Mezarları'na araç ile 40 dakikada ulaşmak mümkün. Günümüze kadar 115 tanesi korunabilmiş tümülüs mezarlarının en ünlü olanı Lidya kralı Alyattes'e aittir. 355 metre çapında, 69 metre yüksekliğinde, çevre uzunluğu ise 1115 metre olan Alyattes tümülüsü, dünyadaki en büyük tümülüs mezarlarının arasında yer alır. 

Divlit Yanardağı: Villa Estet Bağ Otel'in 26 km kuzeyinde bulunan Divlit Yanardağı'na geldiğinizde, Demirköprü Baraj Gölü'nün kıyısında biri büyük, diğeri küçük iki volkan konisi görülür. Yöre halkının "Çakallar Tepesi" ya da "Divlittepe" dediği büyük koniyle yaklaşık 1 kilometre ötesindeki "Küçük Divlit" baraj gölünün mavi sularıyla ilginç bir görünüm oluşturur. Yamacında terk edilmiş Çakallar köyünün bulunduğu tepe, Kula volkanizmasının en genç oluşumudur ve bu alanda günümüzden 10-12 bin yıl önce yaşamış insanlara ait ayak izleri bulunur. 


Bintepeler


Divlit Yanardağı


Kula Peribacaları


Kula Salihli Jeo Parkı


Sardes Antik Kenti


St. Jean Kilisesi


Taşyaran Kanyonu


Ulubey Kanyonu